Sale
SKU: PHARMACERIS

Anti Comedone Cream 40ml Pharmaceris

L3,033

Formula e kremit Anti-Comedone zvogëlon numrin dhe madhësinë e pikave të zeza dhe pikave të bardha, duke ngushtuar gjithashtu poret e lëkurës. Normalizon rrjepjen dhe zhbllokon poret për të promovuar nxjerjen e sebumit. Unifikon tonin e lëkurës dhe zbeh hiperpigmentimin post akne.
Zvogëllon skuqjen dhe nxit rigjenerimin e lëkurës. Në mënyrë efektive pengon rritjen e baktereve që shkaktojnë akne (Cutibacterium acnes).

Acid Shikimik – ka një efekt të fortë antibakterial kundër akneve dhe zhbllokon poret. Për më tepëlr hidraton dhe rigjeneron lëkurën, duke e lënë atë të butë në prekje.
Diglikinat Potasium Azelyol – molekula kombinon acidin azelaik dhe glicinën, është më e butë për lëkurën sesa acidi i pastër azelaik dhe ka veti më të mira hidratuese.
Niacinamide – lufton aknet falë vetive të saj anti-inflamatore dhe normalizon sekretimin e dhjamit. Përmirëson teksturëln e lëkurës dhe ka një efekt kundër plakjes, ndërsa zbardh njollat.

Krem per heqjen e pikave te zeza dhe ribalancimin e poreve te lekures

Additional information

Brand: