Sale

Bovine Collagen Strawberry Gummies

L2,170

Holhand & Barrett Bovine Collagen Gummies janë formuluar posaçërisht me përbërës ushqyes, për të ofruar mbështetje për lëkurën. Këto suplemente të shijshme dietike i sigurojnë trupit tuaj lëndë ushqyese jetike, duke përfshirë vitaminën C dhe biotinën për të ndihmuar në mbajtjen e lëkurës tuaj të shëndetshme dhe të ndiheni mirë. Nëse nuk jeni të prirur për të gëlltitur tableta ose e keni të vështirë ta bëni këtë, atëherë këto tableta gomoze  me shije luleshtrydhe mund të jenë zgjidhja perfekte.

Për lëkurë të shëndetshme
Suplement kolagjeni me lëndë ushqyese esenciale
Vitamina C mbështet formimin normal të kolagjenit për funksionin normal të lëkurës

Cilat janë përfitimet e këtyre gummies?

Vitamina C, ose acidi askorbik siç njihet gjithashtu, kontribuon në formimin normal të kolagjenit brenda trupit, i cili më pas ndihmon në mbështetjen e funksionit normal të lëkurës.
Biotina është një tjetër përbërës kyç i cili është i popullarizuar në suplementet, duke synuar flokët dhe lëkurën. Biotina kontribuon në ruajtjen e lëkurës dhe flokëve normale. Flokët përbëhen kryesisht nga keratin dhe disa nga aminoacidet e përdorura për të ndërtuar këtë mund të gjenden brenda kolagjenit.
Kolagjeni është një proteinë e bollshme brenda trupit dhe, në fakt, përbën një të tretën e të gjithë proteinave që është e pranishme në trup. Fatkeqësisht, prodhimi i kolagjenit brenda trupit fillon të ngadalësohet mbi moshen 25vjec. Çdo tablete xhelatinore kolagjeni i siguron trupit tuaj 250 mg kolagjen

 

Perdorimi, sugjerohet perdorimi i 2 tabletave te pertypshme cdo dite

Additional information