Sale

Froika Anti-Hair Peptide Lotion

L2,700

Locion peptid kundër rënies së flokëve. Stimulon rritjen e flokëve të rinj dhe vonon atrofinë dhe plakjen e gjëndrave të flokëve. Ai përmban acid oleanolik (një bllokues aktual i DHT që konkurron me mekanizmat përgjegjës për shndërrimin e testosteronit në dihidrotestosteron), tripeptid biotinë që stimulon prodhimin e flokëve të rinj, molekulën e energjisë GP4G dhe apigeninën flavonoid që rrit mikroqarkullimin e gjakut në zonë. . Si rezultat, përthithja e përbërësve ushqyes dhe vitaminave të locionit rritet dhe veprimi oksidues i faktorëve të jashtëm ngadalësohet.

Përdorimi: Aplikoni 8-10 spray dy herë në ditë në të gjithë skalpin e kokës, duke theksuar zonat problematike. Masazhojeni butësisht në mënyrë që produkti të arrijë të gjithë flokët dhe MOS e shpëlani pas përdorimit. Kombinohet në mënyrë perfekte me shampon kundër rënies së flokëve Froika për rezultate më të mira. I testuar dermatologjikisht.

Additional information

Brand: