Sale

Lierac Cica-Filler Anti Wrinkle Cream *40ml

L5,382

Krem antirrudhe per lekura normale me tendence te thate

LIERAC CICA-FILLER ANTI WRINKLE CREAM *40ML

Krem antirrudhë për lëkura normale me tendencë të thatë, e formuluar për të targetuar cdo lloj rrudhe. Insipruar nga mekanizmi i rigjenerimit qelizor, ky xhel krem përmban një përbërës të ri të ngjashëm në veprim me retinolin. Ky përbërës është me efektiv se retinoli në nxitjen e sintezës së kolagjenit.

Teksturë në trajtë kremi, e plotë, që lë një ndjesi hidratimi të thellë në lëkurë.

Përmbajtja:

BAKUCHIOL – substancë e ngjashme në veprim me retinolin, efikase në nxitjen e sintezës së kolagjenit, por pa efektet anësore që shfaq retinoli (irritim dhe fotosensitivitet)
KOMPLEKS ALCHEMILLE-LIERRE- PRÉLE – Ekstrakte bimore të pasura në flavonoide dhe tanine, të cilat riparojnë epidermën.
CONCENTRATE HYALU-3 – kompleks me 3 forma të acidit hialuronik: me peshë molekulare të madhe, i mikro-inkapsuluar dhe ekstrakte agave (stimulon sintezën e acidit hialuronik normal)
Mënyra e përdorimit:
Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në të gjithë fytyrën. Mund të apikohet e vetme ose pas aplikimit të CICA FILLER SERUM.

Additional information

Brand: