Sale

Lierac Cica-Filler Anti Wrinkle Serum 3 *10ml

Original price was: L7,020.Current price is: L6,318.

Serum anti-rrudhë me Bakuchiol

LIERAC CICA-FILLER ANTI WRINKLE SERUM 3 *10ML

Serum anti-rrudhë e formuluar për të targetuar cdo lloj rrudhe. Insipruar nga mekanizmi i rigjenerimit qelizor, ky serum përmban një përbërës të ri të ngjashëm në veprim me retinolin. Ky përbërës është me efektiv se retinoli në nxitjen e sintezës së kolagjenit.
Teksturë trajtë xhel-fluid që lë në lëkurë një ndjesi butësie.

Përmbajtja:

BAKUCHIOL – substancë e ngjashme në veprim me retinolin, efikase në nxitjen e sintezës së kolagjenit, por pa efektet anësore që shfaq retinoli (irritim dhe fotosensitivitet)
KOMPLEKS ALCHEMILLE-LIERRE- PRÉLE – Ekstrakte bimore të pasura në flavanoide dhe tanine, të cilat riparojnë epidermën.
CONCENTRATE HYALU-3 – kompleks me 3 forma të acidit hialuronik: me peshë molekulare të madhe, i mikro-inkapsuluar dhe ekstrakte agave (stimulon sintezën e acidit hialuronik normal)
Mënyra e përdorimit:
Aplikohet në mëngjes dhe në darkë, fillimisht duke u aplikuar në zonat ku ka rrudha më të dukshme dhe më pas në gjithë fytyrën.
Konfeksioni përmban 3 ampula me nga 10 ml për një kurë 30 ditore. Këshillohet të përdoret e kombinuar me kremin ose xhel-kremin CICA FILLER.

Additional information

Brand: