Sale

Lierac Cica-Filler MAT Anti Wrinkle Cream-Gel

L5,382

Xhel krem anti-rrudhe per lekura normale-mikse

LIERAC CICA-FILLER MAT ANTI WRINKLE CREAM GEL*40ML

Xhel krem antirrudhë për lëkura normale-mikse, e formuluar për të targetuar cdo lloj rrudhe. Insipruar nga mekanizmi i rigjenerimit qelizor, ky xhel krem përmban një përbërës të ri të ngjashëm në veprim me retinolin. Ky përbërës është më efektiv se retinoli në nxitjen e sintezës së kolagjenit.

Teksturë trajtë xhel-krem me efekt mat në lëkurë.

Përmbajtja:

BAKUCHIOL – substancë e ngjashme në veprim me retinolin, efikase në nxitjen e sintezës së kolagjenit, por pa efktet anësore që shfaq retinoli (irritim dhe fotosensitivitet)
KOMPLEKS ALCHEMILLE-LIERRE- PRÉLE – Ekstrakte bimore të pasura në flavanoide dhe tanine, të cilat riparojnë epidermën.
CONCENTRATE HYALU-3 – kompleks me 3 forma të acidit hialuronik: me peshë molekulare të madhe, i mikro-inkapsuluar dhe ekstrakte agave (stimulon sintezën e acidit hialuronik normal)
Mënyra e përdorimit:
Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në të gjithë fytyrën. Mund të apikohet e vetme ose pas aplikimit të CICA FILLER SERUM.

Additional information

Brand: