Sale

Lierac Demaquillant Cleansing Foam 150ml

L1,620

Shkumë larëse fytyre; për të gjitha tipet e lëkurave

LIERAC DEMAQUILLANT CLEANSING FOAM 150ML

Shkuma pastruese Lierac është e përbërë me ingredientë 99% me origjinë natyrale. Purifikon dhe qetëson lëkurën. Kompleksi i prebiotikëve marinë ndihmon në ruajtjen dhe përforcimin e mikrobiomës natyrale të lëkurës.

Tekstura në trajtë shkume e lë lëkurën të pastër dhe të butë.

E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurave dhe ato sensitive.

Produkt vegan dhe i testuar dermatologjikisht.

Principet aktive:

Kompleks prebiotik me veprim përforcues dhe ushqyes për mikrobiomën natyrale të lëkurës:

Ujë deti i pasur në minerale esenicale për mikrobiomën e lëkurës.
Alga jeshile dhe kafe të pasura me sheqerna dhe aminoacide të cilat çlirojnë karbon dhe nitrogjen të nevojshme për ushqyerjen e mikrobiomës.
Sheqerna që ndihmojnë në ruajtjen e kushteve të përshtatshme për zhvillimin e mikrobiomës.
Mënyra e përdorimit:

Aplikohet në mëngjes dhe darkë në lëkurë të njomur, masazhohet dhe shpëlahet më ujë të bollshëm

Additional information

Brand: