Sale

Lierac Sunissime Protective Stick SPF50+ 10g

L1,728

Mbrojtës kundër rrezeve të diellit me SPF50 në trajtë stick, për përdorim në fytyrë dhe zonat e ndjeshme, si buzët, plagët, nishanet dhe tatuazhet.

Lierac Sunissime The Protective Stick SPF50+ mishëron përzierjen perfekte të komoditetit dhe mbrojtjes së lartë nga dielli, i mbështjellë në një format shkop praktik dhe miqësor për udhëtimet. Si fillim, ky krem ​​dielli ka SPF50+ që ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve UVA (të gjata dhe të shkurtra), UVB, infra të kuqe dhe dritë blu. Në të njëjtën kohë, formula përmban një kompleks antioksidant që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i radikaleve të lira. Por ky produkt dallohet për shkak të formatit të tij stick. I projektuar për transportueshmëri dhe saktësi, ky prezantim lejon transportin dhe riaplikimin e lehtë, duke e bërë atë një shoqërues të domosdoshëm për aktivitete në natyrë, udhëtime ose përdorim të përditshëm. Ky format shkëlqen në ofrimin e mbrojtjes së synuar për fytyrën dhe zonat e ndjeshme që kërkojnë vëmendje të veçantë, si buzët, plagët, nishanet dhe tatuazhet.

Struktura e tij jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse siguron veshje të rehatshme dhe përfundim të padukshëm ndërsa formati e bën atë të përsosur për aplikim në lëvizje. Për më tepër, aroma e shijshme e vaniljes ofron një përvojë shqisore që rrit kënaqësinë e përgjithshme të aplikimit. Si përmbledhje, ky stick qëndron si një produkt mbrojtës nga dielli për zonat e ndjeshme të synuara dhe riaplikimin e lehtë.

Karakteristikat

Aroma: vanilje;
Tekstura: shkop;
Çështjet e lëkurës: ekspozimi në diell, zonat e ndjeshme;
Koha e aplikimit: para dhe gjatë ekspozimit në diell, sipas nevojës;
Mosha: 18+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: mbron nga rrezet UVA, UVB, IR dhe blu, i përshtatshëm për fytyrën dhe zonat e ndjeshme, përmban një kompleks antioksidant, i lehtë dhe praktik për përdorim në lëvizje;
Formuluar pa: përbërës me origjinë shtazore, fenoksietanol, PEG, silikone.
Përbërësit kryesorë

Algat kafe, me veti hidratuese, tërheqin ujin dhe hidraton lëkurën përveç që ofrojnë përfitime antioksiduese;
Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që lufton dëmtimet nga radikalet e lira dhe ofron mbrojtje kundër stresit oksidativ.

Additional information

Brand: