SKU: PH0066

Magnesium 300Mg + Vitamin C 500Mg Power Of Nature

L1,100

Suplement ushqimor me përmbajtje magnezi dhe vitamine B6. Në paketim me vitaminën C 500 mg antioksidant natyral që forcon sistemin imunitar. Magnezi është një element i rëndësishëm për funksionimin e sistemit nervor. Ndikon në uljen e lodhjes dhe nxitjen e energjisë.Vepron në krampet muskulare dhe ato menstruale.

Përmbajtja: 1.Magnezi: 300 mg (magnesium karbonat dhe magnesium oksid), 6 mg, Vitaminë B 6, me shije limoni. 2.Vitamina C : Acid askorbik 500 mg, acid citrik, , shije portokalli Nuk përmbajnë: sheqer, gluten, laktozë, konservantë dhe ngjyrues artificial. Me ëmbëlsues natyral nga bima e Stevias. Përdorimi: Merrni 1 tabletë çdo ditë te tretur në një gotë me ujë para ushqimit Magnez dhe 1 tabletë Vitaminë C çdo ditë te tretur në një gotë me ujë para ushqimit si suplement ushqimor. E përshtatshme për diabetikët. Paketimi: 2 tubeta me nga 20 tableta eferveshente

Additional information