Sale
SKU: HB0108

Multi Action Joint Support 90Tablets +30Capsules Holland & Barrett

L3,150

Suplement per shendetin e kockave dhe artikulacioneve

Holland & Barrett Expert Multi Action Joint Support është formula jonë më e avancuar e suportit te kockave.

Ne kemi shqyrtuar të gjitha studimet më të fundit shkencore, për t’ju sjellë kombinimin tonë më të mirë të lendeve aktive të provuara.

E gjithë kjo në vetëm një produkt, i cili është pa ngjyrues artificial, shije dhe ëmbëlsues.

Çfarë përmban?

Ky formulim gjithëpërfshirës përmban vitaminë C e cila kontribuon në formimin normal të kolagjenit për të mbështetur funksionin normal të kërcit; mangani dhe bakri i cili kontribuon në funksionin normal të indit lidhës brenda trupit dhe ekstrakti i rrënjës së xhenxhefilit i cili ndihmon në mbështetjen e fleksibilitetit të kyçeve.

Për më tepër, ky formulim përfshin ekstraktin premium të shafranit të Indisë, që përmban 95% kurkuminoidë; kolagjeni i padenatyruar i studiuar klinikisht; Vaj peshku i pasur me EPA me potencë të lartë me sulfat glukozamine, MSM si dhe një dozë të lartë kondroitine.

Glukozamina, kondroitina dhe MSM gjenden të gjitha natyrshëm në trup dhe janë blloqe ndërtimi thelbësore për nyjet. Ky suplement ofron fuqi të larta të të gjitha këtyre.

Kolagjeni gjithashtu gjendet natyrshëm në trup dhe është i pasur me aminoacide, i cili është një komponent thelbësor i kërcit të kyçeve. Kolagjeni i padenatyruar është forma e kolagjenit që përdoret më lehtë nga trupi.

Ky kolagjen ruan strukturën e tij 3D më shumë se kolagjeni më i njohur i hidrolizuar, i cili zakonisht është i fragmentuar.

Këto lëndë ushqyese janë përshtatur posaçërisht për të siguruar që ato të jenë shumë efektive dhe të kenë biodisponueshmëri të lartë. Kjo do të thotë që ato absorbohen lehtësisht nga trupi dhe mund të hyjnë në punë shpejt.

Merrni tre tableta Holland & Barrett Expert Multi Action Joint Support dhe një kapsulë xhel të butë Omega 3 çdo ditë, mundësisht me një vakt.

Jepini nyjeve tuaja mbështetjen që u nevojitet

Additional information