Nauséflash 20 Kapsula Kundër Të Perzierave Në Shtatëzani

L1,730

Nauséflash është një suplement ushqimor i përshtatshëm për gratë shtatzëna, si dhe për personat që kanë të përziera gjatë udhëtimeve. Çlirim të menjëhershëm, në më pak se 30 minuta.

Nauséflash shoqëron një shtatzëni/një udhëtim pa mundime falë përbërësve të tij të zgjedhur me mjeshtëri:

Xhenxhefili ndihmon për të kufizuar ndjenjat e të përzierave që lidhen me transportin.
Xhenxhefili kontribuon në mirëqenien e tretjes gjatë muajve të parë të shtatzënisë.
Nauséflash përmban 100 mg ekstrakt natyral të rizomës së xhenxhefilit që korrespondon me 500 mg pluhur xhenxhefili. Efekti i dobishëm arrihet duke konsumuar të paktën 100 mg ekstrakt xhenxhefili.
Informacion ushqyes për 1 kapsulë:
Ekstrakt natyral i rizomës së xhenxhefilit 5% Gingerols 100 mg – 400 mg për 4 kapsula

PËRBËRJA:

Agjent përforcues: sorbitol, ekstrakt natyral i rizomës së xhenxhefilit (Zingiber officinale), aromë natyrale portokalli, agjent kundër ngjitjes: glikolat i niseshtesë së natriumit, agjent zmadhues: celulozë mikrokristaline, aromë natyrale limoni, lubrifikant: stearat magnezi, ëmbëlsues kundër sheqerit: sukralozë.

PËRDORIMI:

1 kapsulë duhet të gëlltitet me një gotë ujë, mund të rinovohet deri në 4 herë në ditë.
Preferohet të konsumohet 30 minuta para se të udhëtoni.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore duhet të përdoren si pjesë e një stili jetese të shëndetshëm dhe të mos përdoren si zëvendësues për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël. Ruajeni në temperaturën e dhomës.