Nuxe Sun Tanning Oil Spf 50

L3,800

Nuxe vaj nxirës për fytyrë dhe trup (SPF 50) ofron një mbrojtje qelizore kundër plakjes, e formuluar për të parandaluar shfaqjen e njollave. Kjo mbrojtje e lartë nga dielli i përshtatet të gjitha lëkurave. Ky spray mbron fytyrën dhe trupin nga rrezet e diellit duke kontribuar në mjedisin detar. Kompleksi i tij i patentuar i filtrimit siguron mbrojtje me spektër të gjerë UVA/UVB, parandalon foto-plakjen e parakohshme të lëkurës. dhe kufizon shfaqjen e njollave. Tekstura e saj e parezistueshme ushqen dhe depërton shpejt pa lënë asnjë shtresë vajore për të përmirësuar nxirjen me një përfundim të jashtëzakonshëm saten. Lëkura është e mbështjellë me një aromë portokalli të ëmbël, lule tiare dhe vanilje, një ftesë e parezistueshme për të shijuar verën.

Jo komedogjene. Rezistente ndaj ujit.
Pa përbërës me origjinë shtazore.
Prodhuar në Francë
Indikacionet: Mbrojtje e lartë ndaj diellit për fytyrën dhe trupin.

Udhëzime mbi përdorimin
Merrni sasine e produktin në duar përpara se ta aplikoni në fytyrë, duke shmangur zonën e syve. Në trup, mund ta spërkatni direkt me pas mund përhapni me kujdes.
Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas notit ose fshirjes me peshqir. Nëse nuk aplikoni mjaftueshëm produktin, niveli i mbrojtjes nga dielli do të ulet ndjeshëm. Shmangni diellin në mes të ditës.