Sale

Pharmaceris Neocapillaries Capillar-Tone CC Cream Spf 30

Original price was: L3,655.Current price is: L3,290.

Pharmaceris- N Capilar Tone Cream Correction SPF 30

Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurave të ndjeshme, veçanërisht për lëkurën kuperoze që ka nevojë për mbrojtje efektive kundër kushteve të dëmshme mjedisore (dielli, era, i ftohti).

Indikohet për lëkurën e prirur ndaj skuqjes dhe eritemës (të vazhdueshme dhe të përsëritura) të shkaktuara nga faktorë të jashtëm, stresi, emocione intensive, alkooli dhe ushqime të nxehta ose pikante.

Gjithashtu indikohet për personat me rrathë të errët dhe ënjtje poshtë syve, si dhe personat që i nënshtrohen trajtimit farmaceutik për lëkurën kuperoze ose rosacea.

Formula e lehtë me ngjyrë (CC) përmban një pigment mineral jeshil të njohur për aftësinë e tij për të barazuar tonin e lëkurës duke fshehur në mënyrë efektive skuqjen dhe duke minimizuar pamjen e kapilarëve.
Kremi, i cili bazohet në filtra foto-stabile UVA dhe UVB, ofron një nivel të lartë mbrojtjeje nga dielli dhe parandalon hiper-reagueshmërinë ndaj kushteve mjedisore.
Tioprolina e kombinuar me ekstraktin e gjembaçit të qumështit ka veti antioksiduese dhe neutralizon në mënyrë efektive radikalet e lira. Redukton shprehjen e ndërmjetësit inflamator, duke forcuar kapilarët, duke parandaluar në mënyrë efektive skuqjen dhe eritemën dhe duke minimizuar pamjen e tyre.
Kremi është i pasuruar me acid hialuronik të lartë molekular i cili zbut lëkurën, duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj. Hidraton dhe rigjeneron lëkurën.
Formula përshtatet me tonin tuaj natyral të lëkurës dhe siguron mbulim të barabartë pa krijuar një efekt të ngjashëm me maskën.
Udhëzime mbi përdorimin
Për përdorim ditor. Aplikojeni produktin në lëkurë të pastër dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht.

Additional information

Brand: