SKU: PH0039

Vitamin C 1000Mg + Vit C 500Mg Eferveshente Power Of Nature

L1,500

Suplement ushqimor me sasi 1000 mg të vitaminës C. Vitamina C është një antioksidant natyral që forcon
sistemin imunitar, kontribuon në sintezën e kolagjenit, përbërës i rëndësishëm i lëkurës, gingivave, indit lidhor,
kockave dhe enëve të gjakut.

Përbërja: Acid askorbik, acid citrik, sodium hidrogjen karbonat, sorbitol, inulinë, shije portokalli, pluhur nga rrënjët e panxharit, glikozide steviol, acesulfam K, betakaroten. Dozimi dhe përdorimi: Të rriturit marrin 1 tabletë në ditë të tretur një gotë uji,para ushqimit, si suplement ushqimor. Nuk përmban: sheqer, laktozë, gluten, konservantë dhe ngjyrues artificial. Paketimi: Vitamin C 1000 mg kuti x 24 tableta dhe Vitamin C 500 mg kuti x 20 tableta

Additional information